Oldalak

Részletek a könyvemből 12. - A házak elemi felosztása

Többféleképpen lehet csoportosítani a házakat, de a legfontosabb kétféle csoportosítás, ami visszanyúlik a jegyek alap csoportosításához: az elemi és a dinamika szerinti csoportosítás. Nagyon fontos lesz, mert azokkal összevetve nagyon érdekes következtetésekre tudunk majd jutni egy-egy horoszkóp kapcsán. Nézzük akkor, hogy elemileg hogyan tudjuk a házakat csoportosítani.

Részletek a könyvemből 11. - A házak

A házak hullámzó erőmezők, melyeket számításokkal tudunk meghatározni. Nem természetből adódnak, mint a jegyek vagy a bolygók, és többféle házrendszert ismerünk. A radix, vagy születési képletekben leginkább a Placidus házrendszert használjuk, ezen kívül van a Regiomontanus, amit a kérdőasztrológiában használunk, a Koch-féle házrendszer, vagy az Egyenlő házak rendszere, szóval sokféle van.

Részletek a könyvemből 10. - A bolygók recepciói

Na, ez még egy nagy téma, de nem annyira bonyolult, ahogy elsőre hangzik az idegen szó miatt. A szó jelentése: befogadás, felvétel, fogadtatás. Ez annyit jelent, mármint a recepció, hogy egymás területén állnak a bolygók.

Részletek a könyvemből 9. - A bolygók sújtottsága

Ez még egy érdekes dolog, amit szintén nem szoktak tanítani. Megnéztük, hogy van a bolygóknak bizonyos méltósága, ha van nekik, de mi az, ami ebbe beleszólhat? Ez pedig a sújtottság.


Kérdezz! Felelek!

Mi is a Ti kérdeztétek? Külföldi minta alapján a Musing Mondays mintájára kialakult rovat, mely során kérdéseket tehettek fel és ezek közül hetente egyre válaszolok.
Úgyhogy ne fogjátok vissza magatokat, kérdezzetek bátran könyvekről, könyvírásról, könyvkiadásról, olvasásról, a blogról vagy asztrológiáról bármit! ;o) Így ha kérdeznétek, akkor bátran írjatok nekem kerdoastrologia@gmail.com e-mail címre. A tárgy legyen BLOG megjelölésű.
Várom leveleiteket.
Kérdezzetek, írjatok!

CSILLAGOK ÚTJÁN - Könyv és olvasó

A szerkesztőm és lelkes olvasóm S. Andi a könyvemmel:






Telihold

A mini novellám felkerült Bogár Erika honlapjára:
"Ezúttal egy fantasy novellát osztok meg egy szerzőtárs tollából. Kálmán Eszter író, asztrológus, Adastra könyvtára címmel ír blogot. "


Vendégposzt


Bogár Erika: Napvitézek

Ez a vendégbejegyzés a Könyvmarketing facebook csoport keresztblogolási összefogásából jött létre. Vendégemről Bogár Erikáról a Végtelen Mezők Vándora című oldalon tudhatok meg többet.  Kellemes olvasást kívánok! 
 
Az öregember botját rázva rohant az ordítozó, dühödt kis csoport felé. A gyerekek szétszaladtak, csak egyikük maradt ott. A szőke fiúcska a földön feküdt, karjaival takarta az arcát. Az öreg lehajolt hozzá.

Részletek a könyvemből 8. - A bolygók esszenciális méltóságai

A modern asztrológiában általában egy vagy kettő méltóságot használnak, uralmit meg egzaltáltságot és esetleg még a romlásból megemlítik, hogy létezik az exil, meg a fall, de a régi vagy hagyományos, klasszikus asztrológiában öt darab méltóságot ismerünk, amely csökkenő mértékben fejezi ki vagy képviseli az illető bolygó minőségét és ezeket most szépen el is magyaráznám. A táblázatban, a könyv végén, meg is nézhetitek.

Részletek a könyvemből 7. -JÓTEVŐK ÉS KÁRTEVŐK A KÉPLETBEN


Még van egy fontos csoportosítás, ami lehet, hogy ellentmondásos lesz számotokra, főleg aki már modern asztrológiával megismerkedett, de nagyon érdemes lenne ezt most így befogadni, elfogadni, aztán majd meglátjátok, hogy használjátok-e, vagy nem. A régiek a bolygókat felosztották jótevő és kártevő planétákra is, ahogy már mondtam a jellemzéseknél is. Nem mindegyiket, összesen négyet osztottak fel így, magyarán a két jótevő planéta az a Jupiter és a Vénusz, mondtam, hogy a kis szerencse és nagy szerencse bolygója, de ma is használják ezt az elnevezést, Fortuna Minor és Fortuna Major a Vénusz és Jupiter. Illetve a két kártevő bolygó: a Mars és a Szaturnusz, az Infortuna Minor és az Infortuna Major.


Részletek a könyvemből 6. - A bolygók

Ugyan a modern korban 10 bolygót ismerünk, de mi az első hétre, az úgynevezett ősbolygókra fogunk most koncentrálni, a Szaturnuszig bezárólag. Hogy miért, erre sok érv és ellenérv lehetne, de talán a legpraktikusabb vagy legegyszerűbb, hogy egyszerűen azért, mert ezeknek a bolygóknak tudjuk az összes méltóságát az összes jegyben (amit majd később, ebben a fejezetben végig is veszünk), amely nagyon sok információt tud nekünk nyújtani.

Részletek a könyvemből 5. - A jegyek további felosztása

Nézzük akkor a jegyek felosztását. Azt megállapítottuk, hogy vannak elemek szerint, fel lehet osztani dinamika szerint – mondjuk ez a két legfontosabb, ezt mindig figyelembe kell venni. De ezen kívül több más felosztás is van.

Részletek a könyvemből 4. - Ősminőségek, elemek és dinamikák a jegyekben

Az ősminőségek az emberek alapvető élményeit adják vissza. Mik volt az embereknek az alapélményeik? Hideg volt vagy meleg volt, száraz volt vagy esett rá az eső, emiatt nedves, vizes lett. Ez a négy úgynevezett minőség alkotja az ősminőségeket: a hideg, a meleg, a száraz és a nedves. Ezekből épülnek fel a jegyek és tulajdonképpen a bolygóknak is a jellemzői. Átvitt értelemben a meleg a kiterjedéssel analóg, a hideg az összehúzódással, a száraz a strukturáltsággal, a nedves a képlékenységgel.

Részletek a könyvemből 3. - Az asztrológia alapjai

Az asztrológia tehát az a tudomány, amely átvitt értelemben a csillagos égboltnak, főleg a Naprendszer bolygóinak a Földi életre és az élőlényekre való hatásait vizsgálja, ezekből von le következtetéseket a jövőre nézve is. Az asztrológiának többféle ágazata van, pld. a meteorológiai asztrológia, kérdőasztrológia stb. továbbá a mundán asztrológia, amely bizonyos területeken, ill. államközösségekben élő népek sorsát kutatja. Azonban az asztrológiának legelterjedtebb ága és az asztrológusok tevékenységének igazi köre a natál, vagy születési asztrológia, mely az egyes emberek jellemére és életsorsára következtet, abból kiindulva, hogy a születés pillanatában és Földi helyére nézve milyen volt az égitestek konstellációja.

Részletek a könyvemből 2. - Az asztrológia története

Az asztrológia története jó pár ezer évre tekinthet vissza. A Tigris és az Eufrátesz közötti területen, Mezopotámia területén alakult ki, sumérok és más akkori népek foglalkoztak vele, imádták a Napot, Holdat és Vénuszt. Találtak olyan agyagedényeket, vagy agyagtáblákat már 5-6000 évvel ezelőttről, amelyeken asztrológiai szimbólumok voltak.

Részletek a könyvemből - Bevezetés az asztrológiába

Mik az alapjai? Mit látunk? Mit veszünk figyelembe? A hét égi testet. Csak a szabad szemmel látható objektumokat, a láthatóság miatt. Most lehet, hogy ott van az Uránusz, meg a Plútó, a Neptunusz, vagy ezernyi kis aszteroida, amit mostanában néznek, de ezeket mi nem látjuk. Nem arról van szó, hogy mi hat ránk, ahogy rosszul magyarázzák a mai asztrológiában, hanem mi mit látunk a világból. Van egy idézet, ez most a Csillagok háborúja c. filmből jön, de ez nagyon igaz: „Amire figyelsz, az a világod.” És mi mit tudunk megfigyelni? Egyelőre ezt a 7 égitestet, és ha megfeszülünk, sem tudunk mást észrevenni szabad szemmel.

Első díjam - Kérdezz/felelek a Wattpadon

Első díjam - Kérdezz/felelek a Wattpadon

Nekem is teljesen hirtelen jött ez a díjas dolog, de nagyon örülök neki és hálás vagyok érte. besszii -től kaptam.