Oldalak

Kiegészítés a recepciókhoz

Lássuk, miért fontosak még a recepciók. Többek között kártevő általi sújtottság esetén. Az a lényeg, hogy csak akkor kikerülhető ez a támadottság – hogy egy Marssal vagy Szaturnusszal való együttállás kvadrát, vagy oppozíció ne sújtson le, ne tegye tönkre a bolygót –, ha az a bolygó a kártevőnek, a Marsnak vagy a Szaturnusznak – amelyik támadja – vagy az uralmában, vagy az egzaltációjában, vagy pedig a három kisebb méltóság, a triplicitás, terminus, arculat közül legalább kettőben áll. Mit jelent ez konkrétan?


Recepciók 3.

Mi van, ha a romlásának a helyén állsz, exilbe vagy fallba tesz téged az az ember, az a dolog, az a bolygó, a te bolygódat? 
Ez azt jelenti, hogy ha saját magának erős a méltósága, akkor nem fog utálni, csak nem foglalkozik veled.

Recepciók 2.

Nézzük részletesebben a recepciókat

Mikor elmegyek a másik emberhez, másik bolygóhoz, az ő házába, az ő területére és ott én leszek a vendég és az ő valamilyen uralmában leszek. Például a Vénusz elmegy a Kosba és akkor ő a Marsnak az uralma alá kerül és ha valakinek az uralma alá kerülök, akkor az vagy azt jelenti, hogy szerelmes vagyok bele, vagy rá vagyok kattanva, vagy szükségem van arra a dologra, nagyon kell az a dolog, aminek az uralma alatt vagyok. Szó szerint. 
Ha elmegyek vendégségbe, akkor szükségem van arra, hogy ott kedvesen fogadjanak és ne rúgjanak ki páros lábbal, szükségem van úgymond a vendéglátónak, vagy a családfőnek a jóindulatára.

A bolygók recepciói



Na, ez még egy nagy téma, de nem annyira bonyolult, ahogy elsőre hangzik az idegen szó miatt. A szó jelentése: befogadás, felvétel, fogadtatás. Ez annyit jelent, mármint a recepció, hogy egymás területén állnak a bolygók.

A méltóságok, esszenciális méltóságok kérdése.


A 7 ősbolygónak 5 esszenciális méltóságát ismerjük

Ezért mondtam, hogy ezekben nincs egyelőre belerakva és nem fér bele az Uránusz, Neptunusz, Plútó, ezért nem foglalkozunk itt vele. Tehát 5 méltóságuk van, csökkenő méltóságban, mértékben és 2 romlás.

Nézzük akkor ezeket külön. Az első a legerősebb, az az uralmi helyzet, tehát ha egy bolygó uralkodik egy jegyben. Ez óriási méltóságnövekedést ad, ő a király.

Jótevő és kártevő planéták


Most a felosztásukat nézzük a planétáknak 

Két alapvetően jótevő planéta van, a Vénusz és a Jupiter, a Kis Szerencse- Fortuna Minor és a Nagy Szerencse- Fortuna Maior ez a planéta. És két kártevőnk van a Mars és a Szaturnusz. A Mars az Infortuna Minor, tehát a Kis Szerencsétlenség, a Szaturnusz pedig az Infortuna Maior, a Nagy Szerencsétlenség jelölője.

A planéták

Mit mondhatunk a bolygókról vagy planétákról alapvetésként?

Először is, hogy főleg az első 7 planétát fogjuk figyelembe venni, amelyeket szabad szemmel is lehet látni. Ezeket káldeusi sorrendben mondva a legkülsőtől indulunk befelé gyorsasági sorrendben. Ez pedig a Szaturnusz, Jupiter, Mars, Nap, Vénusz, Merkúr és Hold.

Érvényesség 3.

Nézzük, hogy hogyan elemzünk egy képletet, tehát mi a menete

Először is megnézzük, hogy mi az óra ura, amiről már beszéltünk, aztán megnézzük az érvényességet, amiben az óra urának nagy szerepe van, hogy érvényes-e vagy nem, korai vagy késői. Oké ez már megvan. 



Érvényesség 2.

Az érvényességhez megállapítottuk, hogy mik a szabályok, nézzük mi van, ha korai vagy késői a képlet?

Ha megkaptuk a kérdést, meg is értettük és arra a helyre és időpontra felállítottuk a kérdőképletet, amikor megtörtént, tehát az asztrológus megértette a kérdést, akkor lehet korai vagy késői még. 

Érvényességek

És akkor most nézzük az érvényességeket. Mikor érvényes egy képlet?

Érvényes, ez a legfontosabb, hogyha az óra urának és az aszcendens urának azonos a természete. 
Erről beszéltünk az elején, ősminőségek. Ilyen párok  a Nap-Mars, meleg és száraz bolygók, a Hold és a Vénusz, hideg és nedves, a Merkúr és a Szaturnusz, hideg és száraz. A Jupiternek, mint meleg és nedves bolygónak nincsen párja, tehát ő ebben nem vehet részt. 



A hét napjai


A hét napjai a nevükben az asztrológiai, asztronómiai hagyományainkat őrzik. 

Úgy alakul, hogy napkeltétől osztjuk fel a napot, a napos órákat 12 egyenlő részre, és az éjjel órákat ugyanígy naplementétől. Minden napfelkelte utáni első óra az adott napnak az uralkodó bolygójának az uralma alatt áll. A hétfő az a Holdé, a kedd a Mars napja, szerda a Merkúré, csütörtök a Jupiteré, péntek a Vénuszé, szombat a Szaturnuszé és a vasárnap a Napé. Tehát hétfőn az első óra napfelkelte az a Hold lesz és aztán Káldeusi sorrendben megy végig-végig az egész napon. 

Kérdezd a csillagokat! - Horary, avagy kérdőasztrológia 13.

Na, tehát ezek a fő csoportosítások, persze vannak még ilyen-olyanok, tehát lehet még nézegetni ott a Kristina Wardahl könyvében ezeket is.


 Aztán még, amit érdemes még megjegyezni, meg technikailag is, a gyorsabban és lassabban felkelő jegyek, amik még fontosak. Egyrészt jelölik azt is, hogy a dolgok kibontakozása milyen gyors vagy lassú. Ez ugye az északi féltekére vonatkozik, a déli féltekén ez pont fordítva van. 

Kérdezd a csillagokat! - Horary, avagy kérdőasztrológia 12..

Na, aztán ugye mondtam, hogy a vízi állatok is ide tartoznak, az a három vízi állatunk, de ezeknek van egy plusz jelentése, ők a termékeny jegyek. 



Kérdezd a csillagokat! - Horary, avagy kérdőasztrológia 11.

Na, aztán vannak olyan, ezek már spéci csoportosítások, amiket bizonyos kérdéseknél tudunk használni. 

Vannak az úgynevezett humán jegyek például. Ez konkrétan az Ikrek, a Mérleg, a Vízöntő, a Szűz, ugye ahol az ábrázolásukban, mármint nem a sematikusban, hanem az eredetiben, az ábrázolásukban emberi alak szerepel, logikusan. Illetve nagyon érdekes, mert a Nyilasnak az első fele, tehát ez azt jelenti, hogy a nullától a tizenöt fokig, mert hogy az az emberi fele, mert hát kentaurral ábrázolják a Nyilast, viszont van olyan, amit a hagyomány tartott meg, mintsem a magyarázat – legalábbis én még nem találtam meg – a Baknak a második fele, tehát a tizenöttől a harminc fokig, ezt is humán jegynek veszik. A lényeg az, hogy ezek a jegyek érdeklődnek a társaság, a társadalom iránt.